Milí rodiče, zde Vám přinášíme informace k současné situaci:

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních a 1. fázi rozvolnění (ZDE) umožňuje osobní přítomnost na vzdělávání nově od 12. 4. 2021:

V mateřských školách
  • dětem, které mají povinné předškolní vzdělávání ve skupině maximální   15 dětí.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k ochraně dýchacích cest (ZDE). Tímto mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví je stanovena povinnost nošení roušek ve školách tak, že
  • v mateřské škole jsou povinni nosit respirátor pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci, děti v mateřské škole nejsou povinny nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu.
     Opatrujte se a už se na Vás těšíme!
 Testování
Od 12.dubna 2021 je naší povinností testovat děti, které budou přítomné v mateřské škole. Milí rodiče a děti, na testování v naší mateřské škole jsme připraveni. Testovat děti si budete sami, ale nebojte se, budeme Vám plně k dispozici, vše Vám ukážeme a se vším Vám i Vašim dětem pomůžeme. Počítejte pouze, prosíme, s časovou rezervou (do 15 minut) na testování při příchodu do mateřské školy. Testovat se bude hned dole za vstupními dvěřmi, kde již bude čekat pověřená p.učitelka, která se Vás ujme a vše Vám vysvětlí.

Ošetřovné

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení k ošetřovnému. Bližší informace najdete na:

Distanční výuka pro předškoláky

Pro předškoláky je v současné době povinná distanční výuka. Ta probíhá formou videí, ve kterých si procvičíme naše předškolní znalosti. 1.video je zaměřené na geometricé tvary a číselnou řadu, ve 2.videu se věnujeme  hře s písmenky a slovy a 3. týden je video zaměřené na Jaro. Rovněž Vám k tomu připojíme materiály k vytištění, které si děti mohou vypracovat. Zároveň Vám zde na našich stránkách uveřejníme pracovní listy a tipy na některé aktivity s dětmi. Tyto připravené materiály mohou vypracovávat i ostatní děti.

1 x za 14 dní posíláme všem dětem, stejně jako v loňském roce, obálky s vytištěnými pracovními listy, písničkami, hádankami, pohádkami,  logopedickou chvilkou, nápadem na vyrábění a jinými aktivitami.

Vzhledem k tomu, že pokračuje uzavření mateřských škol, i té naší, připravujeme pro Vás další aktivity. Jednou z nich je zdravící video tentokrát pro všechny děti ze třídy Lištiček i  třídy Soviček.

Další aktivitou byla procházka v okolí mateřské školy. Informace o trase, úkolech a vyrábění a zavěšení květinky na plot školy a školky byly všem rodičům zaslány emailem. Jsme rádi, že jste se i této aktivity někteří rodiče zúčastnili a doufáme, že jste vyrobenou květinkou podarovali své babičky, dědečky nebo seniora v sousedství. Děkujeme

so                     li