19. 3. 2024

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Vítejte v naší mateřské škole

Motto: „ Neotvírejme dětem dveře,

ale pomáhejme jim najít ten správný klíč,

aby si je otevřely samy."

Jsme dvojtřídní mateřská škola s celodenním vzděláváním. Třídy jsou věkově smíšené. Všechny naše podmínky pro vzdělávání odpovídají požadavkům Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Vnitřní i venkovní prostory jsou v souladu s platnými předpisy a normami.

Vize naší mateřské školy:

Naší vizí je vytvořit dětem v mateřské škole takové prostředí, kde se budou cítit šťastně a bezpečně, kam se budou stále rády vracet. Chceme, aby se děti staly osobností, která je schopná samostatně se projevovat, spolupracovat s ostatními a umět vyjadřovat svá přání a potřeby.

Každé dítě je u nás přijímáno takové, jaké je a je uznáváno jako svébytná osobnost, která je dále rozvíjena, vedena k samostatnosti a ke spolupráci s ostatními. Chceme, aby děti byly zdravě sebevědomé, vedeme je ke zdravému životnímu stylu a k ochraně životního prostředí.

Název programu:

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání

„Hrajeme si spolu celý rok a poznáváme svět”

Máme vlastní vzdělávací program, který vychází z „Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání“ podle školského zákona a zahrnuje filozofii školy. Náš ŠVP vychází z ročních období  a proto je ekologická/environmentální výchova významnou a každodenní součástí života v naší škole.

Nabízíme:

• pravidelnou logopedickou péči ve spolupráci s PaedDr. Jiřinou Bártovou
  • program péče o chrup
  • divadla a hudební pořady v mateřské škole
  • výuku plavání pro děti II.třídy
  • výukové programy Vojenské lesy dětem se zaměřením na poznávání přírody a ochranu životního prostředí
  • podzimní slavnost, karneval, rej čarodějnic, oslavu Dne dětí atd.
  • tvořivá a návštěvní odpoledne pro rodiče
  • individuální konzultace a poradenství pro rodiče
  • adaptační program podle přání rodičů
  • výlety